WIADOMOŚCI PARAFIALNE

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA KU CZCI NMP KRÓLOWEJ ŚWIATA
4 czerwca 2023

• Radujemy się uroczystością odpustową naszej parafii. Dziękujemy ks. Tomaszowi Antczakowi za odpustową posługę głoszenia Słowa Bożego. Zachęcamy, by zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, który można ofiarować za siebie lub za kogoś z bliskich zmarłych. Dziś o godz. 16.00 zapraszamy na odpustowe Nieszpory.
• Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na wykonanie nowych konfesjonałów oraz za ofiary składane po Mszy na sprzątanie naszego kościoła. Kolekta w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny.
• W poniedziałek o godz. 7.30 zostanie odprawiona Msza Święta za wszystkich zmarłych parafian. Po Mszy odprawimy w kościele nabożeństwo za zmarłych.
• W środę po Mszy popołudniowej – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
• W czwartek przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Jest to święto nakazane. Tradycyjna procesja z Najświętszym Sakramentem rozpocznie się o godz. 09.00 przy Al. Piastów 4, gdzie będzie pierwszy ołtarz. Następne ołtarze będą ustawione przy Al. Piastów 12, ul. Parkowej oraz na placu szkolnym MSP nr 4. Prosimy Parafian mieszkających w pobliżu lokalizacji ołtarzy o pomoc w ich ustawieniu i przystrojeniu. Znakiem miłości do Pana Jezusa niech będzie nasza liczna obecność na procesji i ustrojone okna naszych mieszkań. Na procesję zapraszamy dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Świętej i prosimy, aby przyszły w strojach liturgicznych. Zapraszamy także inne dzieci do sypania kwiatów. Zapraszamy również poczty sztandarowe. Na zakończenie procesji, na placu szkolnym będzie sprawowana Msza Święta. Msze Święte w kościele będą sprawowane tego dnia o godz. 07.30, 11.00 i 16.30. Msza Św. w środę o godz. 17.00 będzie także sprawowana z uroczystości Bożego Ciała.
• Zapraszamy na procesje w ramach oktawy Bożego Ciała: w piątek i sobotę po Mszach popołudniowych a w niedzielę – w ramach Nieszporów.
• W piątek wyruszy piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Bagaże pakujemy do busa na targowisku (godz.6.00 – 6.10) i przed kościołem (godz.6.15 – 6.30). Pielgrzymów i ich rodziny zapraszamy na Mszę św. do naszego kościoła o godz. 6.45. Po Mszy św. autokarami pojedziemy do Leśniowa a później pieszo na szlak.
• W piątek o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci. Pół godziny wcześniej – różaniec Apostolstwa.
• Arcybiskup katowicki Adrian Galbas udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek po Bożym Ciele.
• Osoby, które chciałyby dołączyć do pieszych pielgrzymów na Jasną Górę w niedzielę 11 czerwca, prosimy o zgłoszenie się w zakrystii. O godz. 7.00 zostanie podstawiony przy kościele autokar. Koszt przejazdu 40 zł. W tym dniu na Jasnej Górze o godz. 9.00 odprawimy Drogę Krzyżową na Wałach, od 10.00 będziemy zwiedzać Sanktuarium, później przerwa na posiłek a o godz. 13.00 w bazylice jasnogórskiej będziemy uczestniczyć w Mszy św. Wyjazd do Szczygłowic ok. godz. 14.30. W razie jakichkolwiek pytań pomocą służy ks. Grzegorz Kwiecień.
• Po pandemicznej przerwie wracamy do tradycji odprawiania przed wakacjami Mszy Świętej z prośbą o błogosławieństwo Boże dla kierowców. Ta Msza zostanie odprawiona w niedzielę 18 czerwca o godz. 11.00. Ofiary na tę Mszę Świętą można składać do skarbony za ławkami.
• Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego, a w m.in. wywiad z osobistym sekretarzem śp. papieża Benedykta XVI. Jest też nasz Tygodnik Parafialny.